Nové ilustrované knihyNové ilustrované knihy
RybičkaRybička
Výstava + workshop k nové knížce Evy Volfové.Výstava + workshop k nové knížce Evy Volfové.
Přijměte pozvání - županová vernisáž,  výtvarná dílnauvedení knihy Rybička . S Evou VolfovouVe středu 17. 9. od 17 hodin. Pozorně čtěte, ať na něco nezapomenete! 
 
Rybička
Jedinečná, trochu kouzelná, veselá, chápavá, naše drahá koupelnová. Proto neváhejme a snažme sejí přiblížit toto prostředí, jí tak důverně blízké:
- přijďte v županu
- nasaďte si plavecké brýle
- vezměte si s sebou oblíbený ručník
- pochlubte se svým kartáčkem
Každá snaha se počítá! Bude oceněna na místě jedním Rybon-Bonem, který vás nikde jinde a nikdyjindy nečeká!
Za všechny doplňky vás čeká pamětní tisk. 
Na výstavě - tělocvična Magického Mourka, Rybička, rybičky, akvárium a vyšívání starší i novější. 
Během vernisáže výtvarná dílna. 
 
Hlava v hlavěHlava v hlavě

Knížka Hlava v hlavě, kterou ilustroval David Böhmsice vyšlapřed nějakým časem, ale vzhledem k tomu, že získala cenu Nejkrásnější dětská kniha roku 2013 a před nedávnem se znovu dotiskla, tak bude dobré ji tu u nás mít.

"Každý svou hlavu. Jenže co to znamená? Je to jen ta kulatá věc od ucha k uchu? Kdepak, tím to zdaleka nekončí. Hlava je totiž úchvatnáinformuje nás o tom, co je kde vidět, slyšet, jak něco voní nebo chutná. V hlavě se nachází ředitelství těla, protože mozek pamatuje na všechno: kdo jsem , kdo jsi ty i jak se k sobě dostaneme, když chceme dát hlavy dohromady. Zkrátka a dobře, hlava je nejdůležitější částí těla a čím víc se člověk zabývá, tím spíš zjišťuje, že by potřeboval alespoň malou encyklopedii, aby popsal všechno, co se nachází v a na i co s souvisí.
Hlava v hlavě je nevšední a originální publikací, první českou hlavopedií, určenou především pro dětského čtenáře, jemuž nápaditou a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Výsledkem je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv."
 
Více informací v Labyrintuwww.labyrint.net
Homo FelixHomo Felix
Mezinárodní periodikum i o Českém animovaném filmu.Mezinárodní periodikum i o Českém animovaném filmu.

Homo Felix je slovenské periodikum mapující však prostor Slovenska, Česka, Polska a Maďarska a předstvaující zbytku světa tvůrce animovaného filmu a to jak součásné, tak i napříč historii. Jedná se v současnosti o jediný počin u nás v rámci Česko-Slovenské scény o její aktuální pohled na , navíc přesahující i do tištěné podoby, protože kromě samotného časopisu se jedná i o poměrně často aktualizovaný portál s novinkami ze světa animace.

Koho zajíma animovaný film, ten by určitě měl koupit. Vychází jednou za uherský rok a proto je dobré ho neprošvihnout.

www.homofelixjournal.com

Ps.: Pouze v angličtině.

KIX 6KIX 6
1. května vychází nové číslo komiksových novin.1. května vychází nové číslo komiksových novin.

KIX jsou noviny zaměřené na komiks ilustraci a kresbu, vycházejí již třeti rok a to vždy na jaře a napodzim. Snaží se hledat netradiční pohled na komiks a jeho přesahy do kresby nebo naopak přesah kresby do komiksu.

6. číslo, které vychází 1. května, za hlavní téma vězení. Více o Kixu a jeho autorech se dozvíte na stránkách: www.kixkix.cz.

Markétka a Míša na cestě kolem světaMarkétka a Míša na cestě kolem světa

Nová ilustrovaná encyklopedie pro nejmenší děti je tu! Procestujte Marrakéš po Antarktidu s ilustracemi od Radany Přenosilové

12 malých hororů12 malých hororů
Naše bohaté zastoupení!Naše bohaté zastoupení!

Baobab vydal novou sadu sešitků pro děti. Tentokrát hororově laděných. Bohaté zastoupení od nás: Michaela Kukovičová,Eva Maceková, Radana Přenosilová, Tereza Říčanová a Alžběta Zemanová.

více zde: http://baobab-books.net/12-malych-hororu

Bojtky básničky a říkadla z JablunkovskaBojtky básničky a říkadla z Jablunkovska

Bojtky jsou říkadla, drobné hry pro nejmenší děti, ale najdete mezi nimi i krátké veršované příběhy určené všem bez rozdílu věku. Některé mají dokonce svoji zpěvnou melodii, jiné jsou spíš jen zvoláním či povzdechnutím. Všechny ale spojuje slezské nářečí „ponašimu“, které dodává veršovánkám speciální příchuť. Bojtky jsou nositelky atmosféry Jablunkovského kraje.

sesbírala a ilustrovala Pavla Krkošková Byrtusová, graficky upravil Martin Krkošek // kniha vychází vlastním nákladem // obsahuje 40 básniček // rok vydání 2013 // pevná vazba // cena 280,- Kč (11E) // knihu si můžete objednat na stránkách www.uuterky.net // součástí balení je i záložka – receptová příloha z Chodurky

Hravé úkolyHravé úkoly

pro nejmenší děti, distribuuje síť Levné knihy

Alžběta Skálová / Jak se do lesa volá...Alžběta Skálová / Jak se do lesa volá...
Katalog k výstavě ilustrací v oblastní galerii v LiberciKatalog k výstavě ilustrací v oblastní galerii v Liberci

Katalog je průřezem dosavadní ilustrátorské tvorby AS. rozkládací obálku/plakát. Design katalogu a sazba- Martina Kupsová! Katalog zahrnuje bibliografický seznam a text od Juraje Horvátha. Vše přeloženo do AJ.

Hora lebekHora lebek
V Japonsku plném duchůV Japonsku plném duchů

Sbírka povídek, vycházejících z různých japonských tradičních žánrů od čistého hororupo duchařské eseje.

Vydalo nakladatelství Volvox Globator, 2012 | překlad Roman Tadič | obálka Lída Šámalová, Luboš Drtina | ilustrace Lída Šámalová160 stran | formát 115 x 200